Bezoek onze boomkwekerij!
Als u bomen wilt selecteren in onze boomkwekerij, kunt u erop vertrouwen dat deze bomen grotendeels afkomstig zijn uit biologische teelt.
- Verdere informatie vind u hier:
- www.vanijmeren.nl/bezorgservice


Als u bomen wilt selecteren in onze boomkwekerij, kunt u erop vertrouwen dat deze bomen grotendeels afkomstig zijn uit biologische teelt.
Voor wie graag wat meer kleur in een groene tuin of laan wil, is de Acer platanoides ‘Deborah’ een interessante keuze. Deze Noorse esdoorn verandert gedurende het groeiseizoen duidelijk van kleur. Het jonge blad verschijnt in het voorjaar in een opvallende paarsrode tint en kleurt later in de zomer naar glanzend donkergroen.
In het najaar volgt opnieuw een kleurverandering. Het blad krijgt dan warme geel- tot oranjetinten. Door deze verschillende bladkleuren heeft de ‘Deborah’ van het voorjaar tot diep in het najaar een afwisselende uitstraling.
De kroon groeit breed en goed gevuld en kan uiteindelijk een hoogte van ongeveer 10 tot 15 meter bereiken. Hierdoor is de boom vooral geschikt voor locaties waar voldoende ruimte aanwezig is. De Acer platanoides ‘Deborah’ wordt veel toegepast als laanboom, maar past ook goed in parken, brede groenstroken en grotere tuinen.
Rond april verschijnen geelgroene bloemen, vaak al voordat de boom volledig in blad staat.
| Geschikt voor | lanen, straten, parken |
|---|---|
| Hoogte | 10 – 15 m |
| Winterhard | goed |
| Standplaats | halfschaduw, zon |
| Bloeiperiode | lente |
| Hoogte Filter M | 10, 11, 12, 13, 14, 15 |
| Groenblijvend | nee |
| Sierwaarde | blad |
| Windbestendig | goed |







