Valse Christusdoorn
Latijnse naam:Gleditsia triacanthos

Ga direct naar de winkelwagen
Omschrijving
De Gleditsia triacanthos, ook wel Valse Christusdoorn genoemd, heeft een ronde kroon met frisgroen geveerd blad dat in de herfst goudgeel kleurt. De stam en takken hebben scherpe vertakte doorns. Na de bloei verschijnen peulen die zijn eerst geelgoren maar worden bruinrood. Geschikt voor veen- zand grond.
‘Sunburst’
Er zijn diverse soorten bomen die gepland kunnen worden in de tuin. Bent u op zoek naar een boom waarbij de blaadjes begin april beginnen te bloeien en u hiervan kunt genieten van een mooie voorjaarsboom, dan kunt u kiezen voor de valse christusdoorn. Deze boom heeft als latijnse benaming de ‘Gleditsia triacanthos’ , oftewel ‘Sunburst’ gekregen vanwege zijn gele blad die prachtig in bloei staat in het voorjaar en waarbij het blad weer groener wordt in het najaar. Zo blijf je altijd genieten van de boom en staat het vol in blad. Naast de mooie verkleuring van het blad, ontstaan er uit de blaadjes dubbel geveerde bladeren. Dit geeft een prachtig effect in uw tuin. Daarnaast komen er bloemen uit de bladeren in de vorm van 20 tot 40 cm lange kromme peulen die eerst geelgroen en daarna bruin verkleuren. De boomstam is hard en donkerbruin van kleur.
Beplanting valse christusdoorn
Er bestaan wel 15 verschillende soorten christusdoornen die familie zijn van de erwt en de peuldragers. De boom heeft naast het gekleurde blad ook meervoudig vertakte doorns aan de taken en de stam. De gewone christusdoorn wordt in Nederland verkocht en kan in de tuin geplaatst worden. De boom verdraagt kalkhoudende ondergrond alsmede zure goed, waarbij gelet moet worden dat de grond niet te zwaar en nattig is. Hier kunnen de bomen niet goed tegen. Het is raadzaam de boom op een beschutte plek in de tuin te plaatsen. In geval van harde wind, kan het namelijk zijn dat er een tak afbreekt en hier zit u natuurlijk niet op te wachten en kan gevaarlijke situaties opleveren. Het voordeel voor uw tuin is dat de boom op een beschutte plek kan staan en hierbij als natuurlijke zonwering gebruikt kan worden op het terras. De boom wordt niet langer dan 10 meter hoog. Elk jaar moet er bemest worden om ervoor te zorgen dat de boom zijn voeding krijgt.
Snoeien
De boom kan jaarlijks worden teruggesnoeid. Hiermee stimuleer je eigenlijk alleen dat aan de jonge takken weer mooie bladeren groeien. Het is dus officieel niet nodig om de boom te snoeien, mits je bovengenoemde mooi vindt. Als je wel hebt gesnoeid, kan het zijn dat de boom gaat ‘bloeden’ in het voorjaar. Dit komt doordat de boom sterke sappen heeft die er door het snoeien uitvloeien. Dit kan geen kwaad, maar het moet niet te vaak gebeuren.
- Windbestendigheid:
- zeer goed
- Geschikt voor:
- tuinen, parken, lanen
- Blad:
- enkel of dubbel geveerd
- Bloemen:
- in lichtgroene trossen
- Bodemvochtigheid:
- kan op droge grond
- Grondsoort:
- lichte gronden
- Herfstkleur:
- geel
- Hoogte:
- 20 - 25 m, snelgroeiend# groot
- Kroon:
- rond, open kroon
- Oorsprong:
- Noord-Amerika
- Type-vorm:
- hoogstam boom
- Verharding:
- verdraagt verharding
- Vruchten:
- sikkelvormige peulen
- Winterhard:
- goed
- Standplaats:
- zon
- Groenblijvend:
- nee
- Sierwaarde:
- blad
- Windbestendig:
- goed
BEZOEK ONZE KWEKERIJ!
Wanneer u de bomen bij ons op de kwekerij uit komt zoeken bent u ervan verzekerd dat deze grotendeels biologisch geteeld zijn.
GRATIS BEZORGD VANAF €395,- .
Met onze eigen bezorgdienst in heel Nederland!
Wij bezorgen uw bestelling in de meeste gevallen binnen 1-2 weken na goedkeuring.
Alle overige informatie leest u hier:
www.vanijmeren.nl/bezorgservice
- Beoordeeld met 8.9/10 (1400+ Reviews)
- Gratis Bezorgd vanaf €395,-
- Eigen Bezorgdienst
- Aanplanten mogelijk
- Rechtstreeks uit de Kwekerij
- Accessoires direct meebestellen
- Hele jaar door leverbaar
- Ervaren familiebedrijf
Klanten kochten ook
Rode Meidoorn
Crataegus media 'Paul's Scarlet'
Meidoorn
Crataegus lavalleei
Japanse Notenboom
Ginkgo biloba